Haf Haf Nazdárek! No dobře – tak i Mňau Mňau!

To byl teda výlet.

23.08.2013 22:35

Nahlásili mi výlet na páteční odpoledne. Páníček se uvolnil ze svého zaměstnání o hodinu dříve a měl z toho nedobrý pocit, že se to dnes vůbec nehodilo. Ledva přijel a zhltnul housku, už se jelo. Tedy já, panička a páníček. Arnošt zůstal doma a oni si bláhově mysleli, že jsem neslyšela, že jako úplatek dostal kus syrového hovězího, které bylo odebráno z masa na gulášovou polévku pro hosty na víkend, neb se uskuteční přeprava Čeňka – přijedou Třemošničtí.

Ale k tomu rádoby výletu. Tak si tak jedeme, já byla šťastná, že nejedeme zase na veterinu, čumílkovali  jsme si s páníčkem ze zadního sedadla po krajině – to je Říp a to je Středohoří, no prostě se to tvářilo jako prima výlet. Bohužel jen tvářilo. Když jsme v cíli vystoupili, byly tam moje kokršpanělová maminka, babička a teta a první panička Martina a Martina od tatínka a maminka od paničky. A pořád by to mohl být výlet. Ale zrada. Naši si půjčili košík a šli na houby. Mě nechali na pospas. Stříhali mě, škubali a trimovali, koupali a fénovali, no samý děsný voloviny. Ale protože já jsem nejen nejkrásnější pes v celé střední Evropě a okolí, ale i velký miláček, tak jsem vůbec nezlobila, spolupracovala a říkala si: tak se baby vyblněte a stejně vám nevěřím, že jste mi našly dvě blechy. Já padám.

Po třech hodinách lázeňských procedur mě naši skoro nepoznali. No já vám jsem kočka (ne jako Arnošt, ale že jsem jako modelka). Začínal večer a tak jsme skočili do fíkuse a uháněli k domovu. A to bylo další drama. A to dám zítra. Úplnej trajler. To budete padat!