Haf Haf Nazdárek! No dobře – tak i Mňau Mňau!

Šumava 2

11.09.2013 21:40

Po vyspinkání dorůžova jsme s páníčkem provedli cvičný sběr hub za chalupou a pak jsem se šla se všemi hezky pěkně přivítat ke snídani v jídelně. Ptali se mě jak jsem se vyspinkala v postýlce, co jsem papala, cpali se a mně nedali nic. Při kávě na terase byla taktická porada. Stanoven směr a trasa v délce několika kilometrů. Právě když jsem začala uvažovat, že to není štěněčí dávka, byla naše rodina vybrána na sběr hub v lese, který přiléhá k penzionu. Já lítala jak utržená ze řetězu, skákala v borůvčí, rozšlapávala hřiby a jinak škodila. Ale předváděla jsem špičkové poslouchání a roztomilé kukuče. Měla jsem nehodu v podobě zahučení po krk do bahna. Stal se ze mne černý pes. To bylo radosti. Okamžitě mě vyřadili z nominace na oběd do restaurace.  No to nééé.  Po zbytek vycházky jsem lítala mokrým šumavským mechem tak účinně, že mě posléze do auta naložili a za přáteli na oběd vzali.

Vychlubili jsme se košíkem hřibů a kamarádi nám hodně záviděli, měli toho méně. Já byla u oběda zase velmi mnoho vzorná, i pan hostinský mě prochválil  skrzevá exteriér i inteligenci.

Odpoledne jsem měla nařízen spánek pod dozorem páníčka. Já chtěla ale ještě s ostatními na houby. Po dobrém to nešlo, tak jsem páníčkovi předvedla, co je to hysterka. Pochopil a šli jsme za kamarády.

V důsledku této mé svévole jsem byla večer úplně vyřízená, plyšová a pod karetním stolem spící. Ale bylo to famfárové !!!!