Haf Haf Nazdárek! No dobře – tak i Mňau Mňau!

Říjen je prima – zatím není zima

13.10.2013 22:05

To je tedy věčná škoda, že končí takový krásný sluníčkový víkend. Byli u nás Čeněk i Jarmilka, panička dělala klasické granule pro potvory dvounohé – vepřozelobramborovéšpalíčky, dortííííííííčky a kafíííííčko. To se teda pohodovalo, Jarmilka si ještě dala elegantní sestřih svých bílých vlasů u paní Bene, takže hned nevypadala na svých 85, ale na 76. Dlouho jí to ale nevydrželo, protože už v neděli uplavala svých 15 bazénů za 45 minut a to není pro účes ideální. To mluvím z vlastní zkušenosti, protože dnes jsem se děsně vnořila do vody a moje luxusní vlna na hlavě vzala za své. Bylo to v rámci mého procházkování. V sobotu jsem byla na výletě jen s páníčkem, panička měla osobní volno. To byl nářez. Nejdřív jsme potkali dva úplně stejné koně. Páníček se s jejich majiteli vykecával a tak se ukázalo, že to nejsou koně, ale psi. Jmenuje se to irský vlkodav. Já to statečně očuchala, všeobecně se vrtělo, kamarádění se mohlo konat, ale hra nebyla.

A to bylo dobře, protože jsem potřebovala energii na děsný hrátky o pár kilometrů později. Mladý muž disponoval dvěma kusy jack russela teriéra. Ta sedmiletá mi dala signál, že si nikdy s nikým nehraje, ale že já se jí líbím, tak si to dáme jako o život. Kroužili jsme rychlostí centrifugy kolem páníčků, smály jsme se, hopinkovaly a bylo to fanfárový. Když jsme si začaly šlapat na jazyky, tak nás zahákly a my si musely dát pa.

V neděli jsme výletovali skoro celá rodina. Arnošt ležíc na zádech na gauči ukazoval kukly a sledoval doma s Čeňkem na ČT24 Moravce. My turisťáci jsme si dali asi 7 km lesem, kde bylo stotisíc nádherných barev, zdravý podzimní vzduch, slunce a slunce a já se tak vylítala, že jsem hupsla i do potoka. A panička řekla: je to fakt kokršpaněl.