Haf Haf Nazdárek! No dobře – tak i Mňau Mňau!

Jupí, páníčkovi začíná dovolená.

26.07.2013 19:34

Všechno je fanfárový. Venku je hezky teploušově, nedá se v tom až tak lítat, proto na vycházku chodím hned po probuzení, ale všechno je prímovňáckový. Když s Arnoštem dosáhneme zápalné teploty, tak on se jde rozplácnout na dlažbu, já se vyrochním v korýtku s vodou nebo v plechové vaničce, která se v prehistorii používala na koupání harantů a která se zčistajasna zjevila u nás za domem. Protože patříme k sociálně pokulhávající vrstvě, nemáme přírodní koupací jezírko, o desetimetrovém bazénu se slanou vodou nemluvě. Ale máme ode dneška přírodní euforii a desetimetrové skoky z radosti. Páníček dnešním dnem začíná dovolenkovat. Pro tuto příležitost si potvory dvounohý chladí v lednici speciální šimpaňské víno na večer na terasu.

Dostali ho darem u příležitosti zahradní slavnosti, a že prý je hodně ne tak obyčejné - Gremillet Emile Clément. Naše panička je Barka a tak, aby jí to chutnalo ještě více, dívala se do těch internetů, cože to budou pít. To si teda dají do nosu:

Krásná světlá zlatožlutá barva zčeřená jemnými, dlouhotrvajícími bublinkami. Zářivá, jiskrná a čirá. Vůně vzbuzuje radost, živé spojení delikátních květinových a ovocných stop (akát, hloh, broskev, hruška a meruňka), na závěr se objevují stopy citrusových plodů. Chuť je příjemná a osvěžující s pěknou vyvážeností kyselinky a zralosti, stejně ovocné jako ve vůni s troškou topinek a kořeněných stop. Šampaňské pro ten pravý požitek, pro sdílení každého okamžiku.

Tak to budou sdílet dnes večer na terase. Já padám.

P.S. Odrůda - 70% Pinot Noir, 30% Chardonnay, to padá i Arnošt.