Haf Haf Nazdárek! No dobře – tak i Mňau Mňau!

Arnošt píše ( ta naše hvězda ze Blesku)

15.09.2013 14:57

Naše panička se dívala na internetech na nějakou soutěž koček, říkala sice bóže nebe to jsou modely, ale hele, ona tam zapřihlašovala Arnošta. Nějaká přiblblá soutěž o krááásnou kočku (přitom je to kocour, já padám). To ví přece každej, že je Arnošťák velký krasavec, tak co to medializovat. Ale budiž. Dneska dostal úkol, aby napsal nějakou slohovku co a jak. Drápal to půl večera. Viz dále:

Tady Arnošt.

Uvolil jsem se poskytnout ryze soukromé foto ze servírovacího zahradního stolečku a to  pro bulvární Blesk. Jsem elegantní modroušovej dorostenec s permanentně vytuženýma chlupama za krkem. A proč asi. To naše milá Emička (mrcha jedna zrzavá) slintá při neustálých zákusech. To je tak, když kočka má psí život. Můj životní program je:  žeru, žeru, spím, skenuju okolí, lovím a si hraju. A Emule mě stále zakusuje a zalehává. Ještě asi nepochopila, že jsem se tři dny po ní přistěhoval do domečku z důvodů řízení domácnosti, nikoli z důvodů dělat jí cvičnýho  plyšáka.

Ale já ji dávám. Panička mě odhalila. Hlásí páníčkovi: složil si uši na ďábla (to si připlácnu uši úplně na kebuli a vypadá to, že vůbec žádný uši nemám) a jde po ní. A to teda jedu. Změním se v tryskomyš (tryskokocoura), lítám a skáču jako smyslů zbavený a umím několik kroků po zadních, přední zvednuté, drápy vytrčené a Emě kolem krku hup a kous. Ta kničí. To má zato. Za ty všechny ústrky.

A v čem jsem dobrý? Hodně dobrej, ba nepřekonatelnej jsem v lovení vážek obrovských. To se přeleze plot vedle k Ondřejovi a lehne se na břeh jezera, které mu obklopuje skoro celý dům. Děsně se číhá a pozoruje, jak tam krouží nad hladinou. Když některá zabloudí nad souš, musí se po ní skočit rychlostí blesku, drap a domů pro pochvalu. Tuhle jsem ji ukousl hlavu a studoval ji na terase. No panička se vůbec nenadchla. Tak příště jsem vážku donesl až do obýváku v celku a tam pustil. Zase žádná chvála, samé ale fuj.

Vůbec nechci soutěžit na nějakejch internetech, ale je potřeba, aby se ostatní podívali, jak vypadá krásný kocourák.